מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

זיכוי ממס ששולם בחו"ל

(22-03-16)
נכתב ע”י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
שאלתך:
 
תושב ישראל מקבל הכנסה מאוסטרליה, דיבידנד ממנו נוכה מס במקור. מאחר ואין אמנה למניעת מיסי כפל עם אוסטרליה, מה דין המס שנוכה שם? האם יהיה כפל מס בארץ וגם באוסטרליה?
 
תשובתנו:
 
בהתחשב בהיקף הנתונים שנכללו במסגרת שאלתך, הרינו להשיבך כדלקמן:
1. בהתאם לסעיף 200 לפקודת מס הכנסה, מסי חוץ, כשהם מתורגמים לשקלים חדשים, ששולמו על הכנסות חוץ החייבות במס בישראל, יותרו בזיכוי כנגד מסי
ישראל לפי הפקודה.
2. יצוין כי, לא יזוכו מסי ישראל לשנת מס מסוימת אלא אם כן היה האדם שהכנסתו חייבת באותם מסים, תושב ישראל באותה שנת מס. כמו כן, לא יופחתו מסי חוץ
ששולמו בשל הכנסת חוץ הפטורה ממס בישראל.
3. בהתאם לסעיף 204 לפקודה, סכום הזיכוי ממס הכנסה, שלו זכאי יחיד תושב ישראל לפי הוראות סימן זה, בשל הכנסות חוץ ממקור פלוני שהן הכנסות רגילות לא יעלה על תקרת הזיכוי בשל אותן הכנסות, כהגדרת מונח זה בסעיף 204 לפקודה.
4. אין לראות באמור משום חוות דעת ואין לסמוך על תוכנו ללא קבלת ייעוץ ספציפי.
5. נשמח לענות על שאלות נוספות ככל שיהיו כאלו
 חזרה לקטגוריה  הדפס מאמר  שלח לחבר
שתף
מפת האתר | עורכי דין | דיני מיסים | קישורים מומלצים | חברה לבניית אתרים