מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

שחלוף רכב שנקנה טרם תיקון סעיף 96 לפקודה

(22-03-16)
נכתב ע”י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון ) - רימון זינאתי, עורך דין
שאלתך:
 
החוק בנוגע לרכבי השכרה שונה בחודש 8/2013 והוציא את רכבים אלו מתחולת סעיף 96 . מה הדין לגבי רכב שנקנה לפני 8/2013 ונמכר לאחר שינוי החוק? האם ניתן לבצע שיחלוף מלא על הרכב הנ"ל? האם שיחלוף חלקי ליניארי או בכלל לא?
 
תשובתנו:
 
בהתחשב בהיקף הנתונים שנכללו במסגרת שאלתך, הרינו להשיבך כדלקמן:
1. המועד הקובע לצורך החלת הוראות סעיף 96 לפקודת מס הכנסה הינו המועד שבו נמכר הרכב המשוחלף ביחס למועד כניסתו לתוקף של תיקון 197 לפקודה .(1.8.13)
2. בענייננו, הואיל והרכב נמכר לאחר יום 1.8.13 , לא יחולו הוראות סעיף 96 לפקודה לגביו.
3. אין לראות באמור משום חוות דעת ואין לסמוך על תוכנו ללא קבלת ייעוץ ספציפי.
4. נשמח לענות על שאלות נוספות ככל שיהיו כאלו
 חזרה לקטגוריה  הדפס מאמר  שלח לחבר
שתף
מפת האתר | עורכי דין | דיני מיסים | קישורים מומלצים | חברה לבניית אתרים