מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

הכנסות שכ"ד של בני זוג

(18-09-16)
נכתב ע”י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
שאלתך:
 
מדובר על זוג נשוי . כל אחד מבני הזוג רכש דירה לפני הנישואים . האם כל אחד מבני הזוג זכאי לתקרת הפטור?
 
תשובתנו:
 
1 . סעיף 65 לפקודת מס הכנסה קובע כי הכנסת בני זוג ירואה לענין החיוב במס וקביעת שיעור המס על ההכנסה כהכנסת "בן הזוג הרשום", כאשר ככלל בן הזוג הרשום הנו זה שיש לו את ההכנסה החייבת במס הגבוהה יותר דהיינו זה ששיעור המס השולי שלו גבוה יותר.
 
2 . ישנם מקרים בהם אפשר לדרוש מפקיד השומה חישוב מס נפרד, במקרים בהם מקור ההכנסה הינו מרכוש שהיה בבעלותו של בן הזוג שנה לפני נישואיו(או מרכוש שקיבל בירושה בתקופת נישואיו), ובלבד שאם היתה לבן הזוג האמור הכנסה אחרת לגביה נערך חישוב מס נפרד, תיווסף ההכנסה על פ סעיף קטן זה להכנסה.
 
3 . יחד עם זאת, לעניין תקרת הפטור, הכנסה חודשית משכר דירה כוללת את ההכנסות מכל דירות המגורים המושכרות ע"י המשכיר, בן זוגו המתגורר עמו או של ילדו עד גיל שמונה עשרה.
 
4 . אין לראות בתשובה זו משום ייעוץ משפטי מחייב.
 חזרה לקטגוריה  הדפס מאמר  שלח לחבר
שתף
מפת האתר | עורכי דין | דיני מיסים | קישורים מומלצים | חברה לבניית אתרים