מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

עוסק פטור

(27-11-16)
נכתב ע”י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
שאלתך:
 
אדם המשכיר דירת מגורים ובמקביל שוכר במקומה דירת מגורים אחרת. האם רשאי לקזז את ההוצאה מההכנסה או שחייב לדווח על ההכנסה ברוטו?
 
תשובתנו:
 
1. סעיף 17 לפקודת מס הכנסה קובע כי מהכנסתו החייבת של אדם יותרו בניכוי הוצאות שיצאו כולם בייצור הכנסתו של אותו אדם.
 
2. נוכח האמור לעיל הרי שהוצאות שכר דירה אינן הוצאות המותרות בניכוי שכן תכליתן אינה ייצור הכנסה.
 
3. אין לראות בתשובה זו משום ייעוץ משפטי מחייב.
 חזרה לקטגוריה  הדפס מאמר  שלח לחבר
שתף
מפת האתר | עורכי דין | דיני מיסים | קישורים מומלצים | חברה לבניית אתרים