מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

הכנסות שכיר מדמי שכירות חנות לעוסק

(26-03-17)
נכתב ע”י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
שאלתך:
 
שכיר אשר לו בנוסף הכנסות משכירות חנות. החנות מושכרת לעוסק. השוכר מדווח למע"מ בשם המשכיר באמצעות חן עצמית השוכר מנכה למשכיר מס במקור 35% ומעביר את המס למ"ה כמתחייב (תקנות ניכוי מדמי שכירות). שיעור המס השולי של המשכיר כולל הכנסות מהשכרת חנות – 31% (שיעור נמוך  מ -35%).

שאלתי היא: האם המשכיר חייב לפעול בדרך של פתיחת תיק ברשויות המס / מס הכנסה והגשת דו"ח שנתי או שמא נמנה עם רשימת הפטורים מהגשת דוח בסעיף 134א (4) ותקנות הפטור מהגשת דוח שנתי?
 
תשובתנו:
 
1. סעיף 2 לתקנות מס הכנסה (פטור מהגשת דין וחשבו), תשמ"ח-1988 קובעי כי הכנסות מדמי שכירות ששולם עליה מס לפי סעיף 122 לפקודה ושסך כל ההכנסה ממנה בשנת המס לא עלה על הסכום הקבוע בתוספת ב' תהא פטורה מהגשת דין וחשבון;
 
2. אין לראות בתשובה זו משום ייעוץ משפטי מחייב.

 
 חזרה לקטגוריה  הדפס מאמר  שלח לחבר
שתף
מפת האתר | עורכי דין | דיני מיסים | קישורים מומלצים | חברה לבניית אתרים