מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

העברת מניות באיגוד מקרקעין

(22-03-16)
נכתב ע”י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
שאלתך:
אדם שהינו בעל המניות היחיד בחברה שכל נכסיה הינם חנויות, מעוניין להעביר את מניות החברה לדוד שלו. כיצד ניתן להעביר את המניות מבלי לבצע מכירה פורמלית של הנכסים ומבלי שתחול חבות במס?

תשובתנו:
1. בענייננו החברה הינה איגוד מקרקעין ולכן חל חוק מיסוי מקרקעין (להלן: "החוק") והתקנות הרלוונטיות.
2. במסגרת החוק, קיימים סעיפים, כדוגמת סעיף 62 , אשר מעניקים פטור ממס במכירת זכות במקרקעין ו/או בהקניית זכות באיגוד ללא תמורה מיחיד לקרובו.
3. כך גם תקנה 20 לתקנות מס רכישה קובעת כי במכירת זכות במקרקעין ללא תמורה מיחיד לקרובו, יהיה מס הרכישה שליש ממס הרכישה הרגיל.
4. בענייננו, מהגדרת המונח "קרוב" בסעיף 1 לחוק עולה, כי זה אינו כולל "דוד".
5. לאור האמור, דומה כי על העברת המניות בענייננו חל מס שבח ומס רכישה.
6. אין לראות באמור משום חוות דעת ואין לסמוך על תוכנו ללא קבלת ייעוץ ספציפי.
7. נשמח לענות על שאלות נוספות ככל שיהיו כאלו.
 חזרה לקטגוריה  הדפס מאמר  שלח לחבר
שתף
מפת האתר | עורכי דין | דיני מיסים | קישורים מומלצים | חברה לבניית אתרים