מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

תכנון מס

ההגדרה הטובה ביותר למונח "תיכנון מס" היא הימנעות מתשלומי מס מיותרים באמצעים חוקיים.

חוקי המס ידועים כחוקים פתלתלים ולעיתים קרובות ניתן לפרשם ביותר מדרך אחת. יועץ מס ממולח מסוגל, מתוך היכרות מעמיקה עם החוקים והתקנות השונות שקבעה המדינה, לזכות את לקוחותיו בהקלות משמעותיות ולחסוך להם סכומי עתק.
 

תכנון מס לגיטימי

רשויות המדינה אינן מתנגדות במפורש לתכנון מס לגיטימי שנעשה תוך הצגת העובדות לאושרן, תוך ניצול החוקים שהמדינה עצמה קבעה. כל עוד שהפעולות עומדות בקנה אחד עם החקיקה הפעילה ושהנישום לא הסתיר מידע רלוונטי מרשויות המס, תכנון המס הוא חוקי. יחד עם זאת, במקרים מסויימים עלולים להתגלעות חילוקי דעות בין הנישום לבין רשויות המס אולם דינן של חילוקי דעות אלו הוא להתברר בין כתלי בית משפט אזרחי כאשר האזרח אינו מואשם בהעלמת מס. במידה ותכנון המס נעשה באופן שאכן תואם את החוק ואת רוח החוק בהחלט יתכן שבית המשפט יכריע לטובת הנישום.
 

תכנון מס אגרסיבי

לעיתים, ממליצות חברות העוסקות ביעוץ מס ללקוחותיהם כגון בית השקעות לבצע את מה שקרוי בעגה המקצועית "תכנון מס אגרסיבי" קרי, ביצוע עסקאות מתוחכמות תוך ניצול אמנות מס בין לאומיות, מקלטי מס ועיוות כוונתו המקורית של המחוקק. בעוד שהחוק אינו פוסל מראש כל נסיון לתכנן את העסקאות באופן שבו הפירמה תוכל להפחית את תשלומי המס שלה, הרי שלגבי תכנוני מס אגרסיביים הדין הוא שונה. מפאת מורכבות העסקאות רשאי פקיד השומה לפסול עסקה שניכר בה שמטרתה היא להפחית את תשלומי המס שמשלמת חברה ולקבוע שומה חלקית או מלאה על עסקה שחשודה כעסקה שנעשתה לצרכי תכנון מס בלבד. יועץ מס אשר ממליץ ללקוחותיו לבצע תכנון מס מסוג זה חוטא לתפקידו והוא עלול להמית על לקוחותיו אסון פיננסי ואף האשמה בפליליים.
 

כיצד יש לבצע תיכנון מס? 

העצה החשובה ביותר שנוכל לתרום לכם קשורה דווקא בזהות היועץ - קחו יועץ מס ותיק, מפולפל ובעל נסיון שידע כיצד לתכנן מראש את העסקה באופן חוקי למהדרין. לעיתים, משחקים חשבונאיים לאחר מעשה עלולים להראות חשודים ואף בלתי חוקיים בעליל, החוכמה היא לבנות את העסקה כעסקה לגיטימית כבר בשלבים המוקדמים. כל סעיף בחוזה העסקה וכל פעולה של הצדדים צריך לקבל את ברכתו של יועץ מס.
 
נמצאו 19 תוצאות
הוראת שעה לעניין חלוקת דיבידנד לבעל מניות מהותי עד ליום 30.9.17 (11-01-17) נכתב ע"י ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; נוי קרן, משפטנית
בכדי להתמודד עם תכנוני מס המהווים ניצול לרעה של שיטת המיסוי הדו שלבי החלה על חברות הנמנעות מחלוקת דיבידנדים ותשלומי מס בגינם, נקבעה במסגרת חוק ההתייעלות הוראת שעה לפיה למשך תקופה קצובה מראש החל מיום 1.1.2017 ועד ליום 30.9.2017 יחול שיעור מס מופחת בשיעור של 25% על דיבידנד בידי בעל מניות מהותי (מי שמחזיק ב – 10% או יותר ממניות החברה מחלקת הדיבידנד) שמקורו ברווחים צבורים בידי החברה עד ליום 31.12.2016.
על החזרי מס במשכנתא (13-04-17) נכתב ע"י ישראל
סיקור מיוחד אודות המקרים בהם ניתן לקבל החזר מס על ריבית המשכנתא וכן החזר מס בגין ביטוח משכנתא.
להמשך קריאה על על החזרי מס במשכנתא
מדוע חשוב להתייעץ עם מומחה לגבי תכנון פיננסי? (24-06-15) נכתב ע"י ישראל
במציאות חיינו כיום תמונת המצב הפיננסית של כל אדם ומשפחתו היא נזילה למדי ומשתנה באופן שמחייב תכנון פיננסי מדוקדק ומעקב שוטף, על מנת למנוע אבדן שליטה ותמונת מצב בלתי יעילה - כיצד נשתלט על המצב בצורה נכונה?
האם מגיע לי החזרי מס? (25-05-15) נכתב ע"י sigal
שאלה המעסיקה עצמאיים כשכירים פעמים רבות במהלך חיי העבודה היא "האם מגיע לי החזרי מס הכנסה?" ולא חשוב מאיזה רשות, השאלה האם יש דרך לקבל כספים ששולמו חזרה לחשבון הבנק? התשובה כאן מיד...
להמשך קריאה על האם מגיע לי החזרי מס?
מהו דוח שנתי (04-12-14) נכתב ע"י צוות האתר
מהו דוח שנתי? מה מכיל טופס 1301 בו עוסק מורשה מדווח על הכנסותיו לשנת המס. כיצד ניתן להקטין התשלום למס הכנסה? כל זאת במאמר הבא
להמשך קריאה על מהו דוח שנתי
הנחיות לסוף שנה 2011 - 2012 (22-12-11) נכתב ע"י שמואל (סמי) מזון
הנחיות לסוף שנת מס2011
להמשך קריאה על הנחיות לסוף שנה 2011 - 2012
סוף שנת המס 2011 - 2012 (22-12-11) נכתב ע"י שמואל (סמי) מזון
חוברת הנחיות 2011 - 2012
להמשך קריאה על סוף שנת המס 2011 - 2012
הנחיות לסוף שנה (המשך) (22-12-11) נכתב ע"י שמואל (סמי) מזון
הנחיות לסוף שנה (המשך)
להמשך קריאה על הנחיות לסוף שנה (המשך)
הנחיות לסוף שנה (22-12-11) נכתב ע"י שמואל (סמי) מזון
חוברת הנחיות 2011 - 2012
להמשך קריאה על הנחיות לסוף שנה
סוף שנת המס (15-12-11) נכתב ע"י שמואל (סמי) מזון
הוראות שונות לסוף שנת המס
להמשך קריאה על סוף שנת המס
12
מפת האתר | עורכי דין | דיני מיסים | חוקרים פרטיים | קישורים מומלצים | חברה לבניית אתרים | קידום אתרים אורגני