מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

אזרח ארה"ב שפודה קרן פנסיה בארץ

(22-03-16)
נכתב ע”י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
שאלתך:
 
תושב ישראל (אזרח ארה"ב) בן 70 עלה ארצה בשנת 2000 ובשנת 2014 פדה קרן פנסיה שהיתה ברשותו בה הופקדו כספים בגין תקופת עבודתו כשכיר בארה"ב. כתוצאה נוכה לו מס במקור בשיעור של 36% . האם הכנסה זו חייבת במס בישראל ובאיזה שעור מס?

תשובתנו:
1. בעיקרון, סעיף 20 לאמנה למניעת כפל מס בין ישראל לארה"ב קובע כי חבות המס לעניין קצבאות תחול במדינת התושבות (ישראל בענייננו) ככל שלא מדובר במי שכיהן בתפקיד ממשלתי.
2. על כן, בענייננו חל החוק הישראלי ביחס לפדיון כספי קרן פנסיה ואשר מטיל מס  בשיעור של 35%
3. אין לראות באמור משום חוות דעת ואין לסמוך על תוכנו ללא קבלת ייעוץ ספציפי.
4. נשמח לענות על שאלות נוספות ככל שיהיו כאלו
 חזרה לקטגוריה  הדפס מאמר  שלח לחבר
שתף
מפת האתר | עורכי דין | דיני מיסים | קישורים מומלצים | חברה לבניית אתרים