מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

אופן מיסוי סכום שמקבלים יורשי נכה במקומו

(22-03-16)
נכתב ע”י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
שאלתך:
 
ללקוח היה פטור לפי סעיף 9(5). בימים אלו מתקיים משפט שהוא אומנם לא היה חלק ממנו אבל היה צריך לקבל תמורה לאחר מתן פסיקת בית המשפט. מדובר על פיצוי בגין בטול עסקה בעבר. הלקוח נפטר לפני כחודש. השאלה היא האם במידה ובעקבות פסק הדין יועבר ליורשיו סכום כלשהוא הוא יחויב במס בידי היורשים או יהיה פטור בשל הפטור שהיה ללקוח בעודו בחיים?
 
תשובתנו:
 
בהתחשב בהיקף הנתונים שנכללו במסגרת שאלתך, הרינו להשיבך כדלקמן:
 
1. החל מהמועד שבו נפטר הנישום, לא יחול פטור ממס לפי סעיף 9(5) לפקודת מס הכנסה ולכן הסכום שיתקבל יחויב במס בידי היורשים.
2. אין לראות באמור משום חוות דעת ואין לסמוך על תוכנו ללא קבלת ייעוץ ספציפי.
3. נשמח לענות על שאלות נוספות ככל שיהיו כאלו.
 חזרה לקטגוריה  הדפס מאמר  שלח לחבר
שתף
מפת האתר | עורכי דין | דיני מיסים | קישורים מומלצים | חברה לבניית אתרים