מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

פטור לנכה בגין הכנסות מדמי שכירות

(22-03-16)
נכתב ע”י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון ) - רימון זינאתי, עורך דין
שאלתך:

ביחס לנכה לפי סעיף  5(9) לפקודה,  מה הפטור מהכנסות שכ"ד למגורים? על איזה סכום עומד השנה? האם זה מותנה בהכנסה הכללית מיגיעה אישית? או שזה כלול בתוך הסכום?
 
תשובתנו:
 
בהתחשב בהיקף הנתונים שנכללו במסגרת שאלתך, הרינו להשיבך כדלקמן:


1. בהתאם לסעיף 9(5)(ב) לפקודה, היתה ההכנסה מיגיעה אישית של עיוור או נכה נמוכה מ- 73,560 ₪ או שלא היתה לו הכנסה מיגיעה אישית, תהיה פטורה ממס גם הכנסתו שלא מיגיעה אישית (כגון דמי שכירות), עד לסכום כולל של 73,560.₪  
2. אין לראות באמור משום חוות דעת ואין לסמוך על תוכנו ללא קבלת ייעוץ ספציפי.
3. נשמח לענות על שאלות נוספות ככל שיהיו כאלו.
 חזרה לקטגוריה  הדפס מאמר  שלח לחבר
שתף
מפת האתר | עורכי דין | דיני מיסים | קישורים מומלצים | חברה לבניית אתרים