מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

הקצאת אופציות

(27-03-16)
נכתב ע”י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
שאלתך:
 
לקוחה שלי התאלמנה לצערי בחודש 4/2013. לבעלה היה בשנת המס 2013 פטור לפי סעיף 9(5).
בשנת 2014 שילמה החברה של הבעל אופציות שהיו לנפטר בשווי של כ 400 א"ש וניכתה מס 50%. ניסיתי מול מס הכנסה ליחס את ההכנסה לשנת 2013 ע"פ סעיף 8(ג) כהכנסת הבעל כדי לנצל את הפטור שהיה לנפטר. לטענת פקיד השומה חולון לא ניתן ליחס את מימוש האופציות לפי סעיף 102 כהכנסה לפי סעיף 2(1) אלא לפי סעיף 2(2) ואז לא חל 8(ג) וכל ההכנסה צריכה להיות מיוחסת לאלמנה.
אשמח לשמוע את דעת המומחים.
 
תשובתנו:
  1. כדי לנסות ולהתחקות אחר הרציונל שבהחלטת פקיד השומה, ראשית עלינו לקבל תיאור עובדתי מפורט יותק בקשר לסוג הפעילות בה היה המנוח מעורב במסגרת החברה. האם זאת פעילות שניתן להגדירה כמשלח יד? האם לפעילות דנן סממנים מובהקים של עבודה כמשמעה בסעיף 2 (2)? האם בכל השנים שהיה פעיל המנוח בחברה שולמו לו משכורות בגין פעילותו? כיצד סווגו אותן משכורת לעניין מס הכנסה? האם ע"פ סעיף 2(1) לפקודה או שמא ע"פ סעיף 2(2).
  2. מטבע הדברים, בהקצאת אופציות בחברה שבחרה במסלול הכנסת עבודה כמשמעו בסעיף 102 (א) סיווג ההכנסה לפי סעיף 2 (1) או (2) הנו תלוי עובדות, אותן לצערנו לא הצגת בהרחבה בשאלתך.
 
 חזרה לקטגוריה  הדפס מאמר  שלח לחבר
שתף
מפת האתר | עורכי דין | דיני מיסים | קישורים מומלצים | חברה לבניית אתרים