מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

עוסק פטור

(15-06-16)
נכתב ע”י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
שאלתך:
 
שאלה לגבי עוסק פטור:  עוסק פטור [צלם]ביצע עסקת תווך חד פעמית שדווחה למע"מ כעסקת אקראי. האם [לענין תקרת הפטור]המחזור מעסקת האקראי מצטרף למחזור העוסק הפטור ?
 
תשובתנו:
 
1 . סעיף 1 לחוק מס ערך מוסף, התשל"ו- 1975 , קובע כי 'עוסק פטור'' עוסק - שמחזור העסקאות שלו בכל עסקיו אינו עולה על 99,006 שקלים חדשים לשנה או על סכום גבוה יותר שקבע שר האוצר;
 
2 . לשון החוק אפוא נהירה ובהירה.
 
3 . אין לראות בתשובה זו משום ייעוץ משפטי מחייב.
 חזרה לקטגוריה  הדפס מאמר  שלח לחבר
שתף
מפת האתר | עורכי דין | דיני מיסים | קישורים מומלצים | חברה לבניית אתרים