מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

ניכוי מס במקור מתשלום לתושב חוץ

(18-09-16)
נכתב ע”י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
שאלתך:
 
במידה ואזרח זר מגיע לארץ ונותן הרצאה . הוא מגיש חשבון, כמובן אינו עוסק מורשה מה בעניין ניכוי במקור? 
 
תשובתנו:
 
1 . סעיף 170 (א) לפקודת מס הכנסה מטיל חובה על כל מי שמשלם לתושב חוץ(לרבות מוסד כספי כגון בנק אשר באמצעותו מתבצע התשלום)לנכות מס במקור בשיעור 25% ליחיד, ומס חברות בשיעור 25% לחברה, מכל תשלום שהוא הכנסה אלא אם הוצג בפני המשלם אישור מפקיד שומה בדבר שיעור ניכוי אחר או פטור ממנו.
 
2 . בהתאם לתקנות (ניכוי מתשלומים לתושבי חוץ), התשנ"ג - 1992 , על המנכה מס במקור לפי סעיף 170 שאינו מוסד כספי, להגיש דו"ח שנתי, המרכז את התשלומים, בין אם נוכה מהם מס, ובין אם לא, לא יאוחר מיום 31.3 .
 
3 . במסגרת סעיף 2 ( 3 ) לתקנות האמורות, מוסמך הנציב לקבוע לגבי סוגי תשלום, ניכוי מס בשיעור מוקטן או פטור מניכוי מס במקור.
 
4 . לאור האמור יש לפנות לפקיד השומה הרלוונטי ולבחון קבלת פטור מניכוי מס במקור בגין התשלום דנן.
 
5 . אין לראות בתשובה זו משום ייעוץ משפטי מחייב.
 חזרה לקטגוריה  הדפס מאמר  שלח לחבר
שתף
מפת האתר | עורכי דין | דיני מיסים | קישורים מומלצים | חברה לבניית אתרים