מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

עולה חדש

(14-11-16)
נכתב ע”י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
שאלתך:
 
שלום רב, הגיעה אלי עולה חדשה שעלתה בחודש מאי השנה מדרום אמריקה. לפני שעלתה עבדה כמה שנים כיועצת עבור חברה אמריקאית. גם היום היא עובדת עבורם. מסתבר שהם לא נותנים לה תלוש שכר ולא מנכים לה מס במקור. ברצונה להסדיר את מעמדה ברשות המיסים. אם תהפוך לעוסקת מורשה. תצטרך לדווח רטרואקטיבית על הכנסותיה לפני שפתחה את התיק..? איך מבצעים מהלך כזה?
תודה מראש. לאה
 
תשובתנו:
 
1. על פי פקודת מס הכנסה, יחיד שהנו "עולה חדש" יהיה פטור ממס בגין מלוא הכנסותיו מכלל המקורות המנויים בסעיף 2, 2א, 3 לפקודה שהופקו או שנצמחו מחוץ לישראל או שמקורן בנכסים מחוץ לישראל, וזאת למשך 10 שנים מהיום שהפך להיות מוגדר כעולה חדש .
 
2. יחד עם זאת, נוכח משטר המס הייחודי הנוהג בעניינם של עולים חדשים מומלץ בטרם מעשה להיוועץ במשפטן מומחה לדיני המיסוי הבינלאומי.
 
3. אין לראות בתשובה זו משום ייעוץ משפטי מחייב.
 חזרה לקטגוריה  הדפס מאמר  שלח לחבר
שתף
מפת האתר | עורכי דין | דיני מיסים | קישורים מומלצים | חברה לבניית אתרים