מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

שירות לתושב חוץ

(26-03-17)
נכתב ע”י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
שאלתך:
 
עורך דין סייע לאדם שהוא תושב חוץ בעריכת שומה. העבודה נעשית "מרחוק" תושב החוץ נוכח בחו"ל בעת ביצוע העבודה אך העבודה נעשית בישראל.
מקרה מקביל, מסייע (רו"ח/יועץ מס) עושה דו"ח שנתי מדי שנה לאדם שהינו תושב חוץ. (מגיש דו"ח על נכסים בישראל לצורך העניין).
בשני המקרים: האם ההכנסה חייבת במע"מ 0% או מע"מ מלא? האם התשובה היתה משתנה אם לא היה מדובר בשומה/דו"ח על נכס?
 
תשובתנו:
 
1. סעיף 30 (א) לחוק מס ערך מוסף קובע שורת עסקאות של מכירת טובין או של מתן שירותים לתושבי חוץ ולתיירים בישראל, שהמס עליהן יהיה בשיעור אפס.
 
2. עם זאת, החלת הסעיף לעיל לחוק מע"מ קובעת את התנאים ואת הסייגים כדלקמן:
1. מקבל השירות הוא תושב חוץ, ואין לו עסקים/ פעילות בישראל.
2. השירות אינו ניתן בפועל גם לתושב ישראל בישראל ו/או אין מדובר בהסכם שתושב ישראל צד לו.
 
3. השירות אינו ניתן בגין נכס המצוי בישראל.
 
4 . בעניינך דומה כי בשני המקרים ניתן השירות בגין נכס המצוי בישראל, ועל כן לא ניתן יהא ליהנות מהוראות מע"מ בשיעור אפס.
 
5 . אין לראות בתשובה זו משום ייעוץ משפטי מחייב.
 
 חזרה לקטגוריה  הדפס מאמר  שלח לחבר
שתף
מפת האתר | עורכי דין | דיני מיסים | קישורים מומלצים | חברה לבניית אתרים