מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

הכנסות נכה

(28-02-18)
נכתב ע”י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)
 
שאלתך:
 
נכה שהוכר ב-100% נכות החל מתאריך 1/1/17 עפ"י הועדה יש לו הכנסות מקיצבה חייבת בשנת 2017 כ-150,000 ש"ח לשנה. אין לו הכנסות משכר או מעסק.
האם כל הכנסותיו מקצבה פטורות עד התקרה של 600 אלף?

המשך השאלה לגבי הנכה:
הכנסות נוספות שיש לו משכר דירה למגורים כ-14,000 ש"ח לחודש.
האם הפטור ממס יחול עליהם גם? או שיש לשלם מס 10%?
 

תשובתנו:

  1. לרוב, קצבת אובדן כושר עבודה נחשבת הכנסה חייבת לפי סעיף 3(א) לפקודת מס הכנסה (נוסח חדש), התשכ"א-1961(להלן: "הפקודה"), וכן הכנסה מיגיעה אישית לפי סעיף 1 לפקודה (סעיף ההגדרות).
  2. תקרת ההכנסה הפטורה בגין הכנסות מיגיעה אישית עבור נכה בשיעור 100% עומדת בשנת 2017 על סך של 606,000 ₪ בשנה.
  3. לעניין הכנסות שכר הדירה מדובר בהכנסות שאינן מיגיעה אישית תקרת - ההכנסה הפטורה בגין הכנסות שאינן מיגיעה אישית עבור נכה בשיעור 100% עומדת בשנת 2017 על סך של 72,720 ₪ בשנה. 
  4. אין לראות בתשובה זו משום ייעוץ משפטי מחייב.
 חזרה לקטגוריה  הדפס מאמר  שלח לחבר
שתף
מפת האתר | עורכי דין | דיני מיסים | חוקרים פרטיים | קישורים מומלצים | חברה לבניית אתרים | קידום אתרים אורגני