מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

פריסת מס שבח

(05-10-18)
נכתב ע”י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)

שאלתך:

נישום מכר חנות שנרכש בדמי מפתח בשנת 1979 בהתאם לחישוב שערכתי עליו לשלם מס של 10% בגין רוח אינפלציוני חייב בשנים שקדמו למכירה הייתה לו הכנסה חייבת נמוכה כך שלא ניצל את מלוא הזיכוי בגין נקודות זיכוי. האם ניתן לבצע פריסה?
 

תשובתנו:

  1. פריסת מס שבח תתאפשר על פי הוראות סעיף 48 (ה) לחוק מיסוי מקרקעין: "המוכר רשאי לבקש כי המס על השבח הריאלי יחושב כאילו נבע השבח בחלקים שנתיים שווים במהלך תקופה שאינה עולה על ארבע שנות מס או על תקופת הבעלות בנכס, לפי הקצרה שבהן." לאור האמור, תקופת הפריסה היא לתקופה של עד 4 שנות מס או על תקופת הבעלות בנכס לפי הקצרה שבהן, המסתיימת בשנה שבה נבע השבח.
     
  2. באמצעות הפריסה ניתן להפחית את שיעור המס השולי הגבוה כאשר מדרגות המס לא נוצלו בשנות המס הרלוונטיות לפריסה, כמו גם לנצל את נקודות הזיכוי שלא נוצלו ככל ובאותם שנים היו לו הכנסות חייבות נמוכות.
     
  3. אין לראות באמור משום חוות דעת ואין לסמוך על תוכנו ללא קבלת ייעוץ ספציפי.
 חזרה לקטגוריה  הדפס מאמר  שלח לחבר
שתף
מפת האתר | עורכי דין | דיני מיסים | חוקרים פרטיים | קישורים מומלצים | חברה לבניית אתרים