מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

קריירה בתחום המיסים

(29-05-12)
נכתב ע”י
 מקצוע עריכת דין הוא שדה ענק שבו תלמים רבים, עד שלפעמים אפשר להתבלבל כשמגיע הצורך לבחור בתחום התמחות אחד.
אם חשבתם על התמחות בתחום המיסים יעמדו בפניכם בעתיד מספר אפשרויות למצוא תעסוקה כעורכי דין מומחים בתחום המיסים. לאחר ההתמחות תוכלו לחפש – באמצעות חברות כח אדם – מקום עבודה פרטי שמחפש עורך דין שמתמחה בתחום המיסים, או שתוכלו לנסות להתקבל לעבודה במשרד ממשלתי או ציבורי כלשהו.
חוקי המס בישראל לא תמיד ברורים וניסוחם המעורפל נתון לפרשנות משפטית. יש אף שטוענים שאין תחום אחר בשטח החוקים שבו מסתמכים על פרשנות של החוק, כמו בתחום של חוקי המס. לפיכך, עורך דין בתחום המס שמתבקש על ידי הלקוח לכתוב חוות דעת משפטית, למעשה כותב את הפרשנות שלו לחוק זה או אחר.
כאמור, עבודה כיועץ מס מצריכה בין היתר כתיבת חוות דעת משפטית ללקוח בסוגיות שונות בתחום המיסים. עורכי דין שמתמחים בתחום המיסים ינסו לספק ללקוחות חוות דעת משפטית שתהיה מבוססת על פרשנות משפטית שתהיה לטובתם. לעומת זאת, פרשנות משפטית של רשות המיסים עלולה להיות נגד הנישום, שכן נקודת המבט של פרשנות זו היא לרוב חד צדדית ואינה מחפשת דווקא את טובת הנישום.
עבודת עורך דין בתחום המיסים מצריכה לעיתים גם מתן חוות דעת מקצועית כמומחה למיסים, שיכולה לשמש כהגנה מחבות פלילית. אם אדם הסתמך על עורך דין הדבר מהווה טענת הגנה, כי לפי חוק העונשין אם הוא חשב בטעות שהמעשה שעשה אינו אסור על פי החוק, וקיימת סבירות שהטעות שלו הייתה בלתי נמנעת, צריך לאפשר לו הגנה מהעמדה לדין.
כיוון שחוקי המס שונים משאר תחומי החוק, תצטרכו כמובן ללמוד בקורסים שנדרשים על מנת להתמחות בתחום זה, ולעמוד בבחינות הנדרשות, כדי שתוכלו להפוך לעורכי דין מומחים בתחום המיסים.
אם החלטתם לעסוק בתחום המיסים, חשוב מאד שתבחרו להתמחות במשרד רציני של עורכי דין, משרד שמתמחה בתחום המיסים. כמובן שמומלץ מאד לערוך מחקר מעמיק לפני שתבחרו במקום שבו תתמחו, כדי שתוכלו לזכות בהתמחות הטובה ביותר האפשרית עבורכם.
ככל שתתרגלו יותר, תתאמנו יותר ותתמחו יותר, תהפכו להיות מועמדים מושלמים יותר לעבודה.
אגב, בזמנים אלה כשהכלכלה אינה יציבה, קריירה בתחום המיסים יכולה להיות תוכנית חכמה ובטוחה גם לאנשים שעבדו בתחום זה בבנקים או בחברות ביטוח. יותר ויותר אנשים משתמשים באנשי מקצוע בתחום המיסים כדי לעזור להם בתוכניות האישיות והעסקיות שלהם. במילים אחרות, מדובר בתחום תעסוקה שהלך והתרחב בעשר השנים האחרונות ולפי התצפיות ימשיך ויגדל.
בודאי תוכלו למצוא משרה שהולמת אתכם אם תפנו לאחת מאותן חברות השמה שתציע לכם משרות פנויות. מיליוני אנשים בעולם משתמשים במומחי מס בכל שנה כדי לעזור להם בכל הקשור בהחזרי מס. נראה שבכל שנה החוקים והיישומים שקשורים במיסים נעשים יותר מסובכים להבנה. זה נשמע הגיוני לחלוטין שקריירה שכרוכה בהכנת דוחות מס תהפוך לחוד החנית של העתיד הכלכלי.
 חזרה לקטגוריה  הדפס מאמר  שלח לחבר
שתף