מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

שאלות ותשובות מקצועיות בנושאי מס


מס מיסוי
נמצאו 414 תוצאות
החזר הוצאות משפט (26-10-15) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
פנה אלי לקוח במשרדי עורך דין במקצועו אשר קיבל תשלום הוצאת משפט לאחר פס"ד בעקבות דחיית תביעה שהוגשה נגדו. התביעה הוגשה ע"י לקוח שטען כי "שלח ידו בכספי הלקוח". התביעה נדחתה והעו"ד קיבל כאמור החזר להוצאות המשפט. עו"ד טוען כי התקבול אינו הכנסה שהופקה מעסק או משלח יד, אלא פיצוי פטור ממס בשל ביזבוז זמנו ועוגמת נפש. אודה על ההתייחסות.
להמשך קריאה על החזר הוצאות משפט
הכנסות שכ"ד (26-10-15) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
יש לי 2 בני זוג. לבן הזוג דירה מגורים אחת שקיבל בירושה מאביו והכנסתו 2,200 ש"ח בחודש. לבת הזוג יש 5 דירות מגורים עליה היא משלמת כבר הרבה שנים 10% לפי מס סופי. האם ניתן להעניק לבן הזוג פטור על שכר דירה בגין חלקו מירושה?
להמשך קריאה על הכנסות שכ"ד
נאמנות עורך דין (22-10-15) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
עורך דין קיבל כספי נאמנות כלהלן: קבלן ישראלי מבצע עבודות לחברה בקליפורניה במסגרת הפרויקט החברה ביקשה ממנו להעסיק עובדים ישראלים. החברה התחייבה להעביר לו את מלוא העלות כמעביד וכן סכומים נוספים להשלמה לפיצויים, פידיון, חופשה, וכן תשלום דמי הבראה, אותם היא מעבירה לעורך הדין בנאמנות. עורך הדין יעביר לו את הסכומים הנחוצים במקרה עזיבת עובד או במקרה תשלום דמי הבראה אציין כי את הסכומים יקבלו הישראלים וישלמו על כך מס כחוק בתום הפרויקט יערך גמר חשבון עם העובדים הישראלים כאמור, והם יקבלו את המגיע להם ואת יתרת הסכום עורך הדין יחזיר לחברה בחו"ל האם עורך הדין חייב כנאמן בדיווח כלשהוא למס הכנסה בקשר לנאמנות?
להמשך קריאה על נאמנות עורך דין
חישוב נפרד/מאוחד (22-10-15) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
בני זוג עובדים כעצמאים בעסק משותף . בכל השנים בני הזוג מוגדרים בביטוח לאומי כעובדים עצמאים ויחס החלוקה בין בני הזוג כדלקמן: 2/3 גבר 1/3 אישה. בשנת 2014 בחרתי בחלופה של השארת יחס החלוקה כפי הרשום מעלה ( בני הזוג ממשיכים להיות מוגדרים כעצמאים בביטוח לאומי) ולא בדרך של הוצאת תלוש משכורת לבת הזוג ( יחסי עובד מעביד ) בני הזוג עומדים בתנאים ע"פ סעיף 66 ( ד) למס הכנסה – חישוב נפרד . ע"פ היקף השעות ותרומתה בפועל של בת הזוג לעסק ההכנסה המשויכת לה כ-6000 ₪ בחודש . האם העובדה שלא בחרתי בחלופה של הוצאת תלוש משכורת לאישה תמנע מהנישום הזכאות לחישוב נפרד בשנת 2014 ולא תשויך חלק מההכנסה העסקית בסך 72,000 ₪ בשנה לבת הזוג.
להמשך קריאה על חישוב נפרד/מאוחד
מינוי רו"ח לעמותה (22-10-15) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
במסמך של רשם העמותות מאוקטובר 2013 נאמר כי " "בעמותות בעלות מחזור כספי של למעלה ממיליון ש"ח (הסכום המדויק מתעדכן מידי שנה), קיימת חובה, למנות רו"ח, לצורך עריכת ביקורת על הדו"ח הכספי של העמותה." האם המחזור הכספי התעדכן? במידה וכן מהו הסכום שאינו מחייב מינוי רו"ח לעמותה
להמשך קריאה על מינוי רו"ח לעמותה
מיסוי מקרקעין – מכירת דירות (22-10-15) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
יעקב מחזיק ב- 3 דירות מגורים בראשונה הוא גר השנייה והשלישית מושכרות למגורים. יעקב לא ביצע מכירה של דירות שהיו ברשותו כלל ב 10 השנים האחרונות. הדירה השנייה נקנתה מקבלן בשנת 1977 והדירה השלישית זו בניה עצמית משנת 1995 יעקב רוצה להעביר הדירה השנייה לביתו אשר נשואה עם ילדים ואת הדירה השלישית לביתו השנייה אשר רווקה. לשתיהן זו תהיה דירת מגורים יחידה. א. מתי הבנות תוכלנה למכור הדירות שהועברו אליהן במתנה - ללא תמורה, ע"פ החוק הנוכחי ??? ב. במידה והמכירה תתבצע בתום תקופת הצינון ע"פ החוק האם מלוא המכירה , בהנחה שמחיר המכירה יהיה נמוך מ- 4500000 שח לגבי כל דירה, תהיה פטורה ממס שבח. ואם לא ,מה תהיה החבות במס. איזה חלק של השבח יהיה פטור ואיזה חלק של השבח יהיה חייב במס. ג. האם יש חשיבות לרישום ערך הדירות בהעברה במתנה - ללא תמורה. מלבד נושא חישוב 1/3 מס הרכישה שיוטל על מקבל הדירות.
חיוב במע"מ (22-10-15) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
לקוח שעיסוקו בין היתר מכירת שעונים ותכשיטים הוא קנה מאדם פרטי שעונים מאוסף פרטי שלו בסך כולל 42,470 ש"ח על הקניה הוא לא שילם מ.ע.מ. וכמובן לא קיזז האם המכירה של השעונים חייבת במ.ע.מ?
להמשך קריאה על חיוב במע"מ
הקצאת אופציות (22-10-15) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
לקוחה שלי התאלמנה לצערי בחודש 4/2013 לבעלה היה בשנת המס 2013 פטור לפי סעיף 9(5). בשנת 2014 שילמה החברה של הבעל אופציות שהיו לנפטר בשווי של כ 400 א"ש וניכתה מס 50%. ניסיתי מול מס הכנסה ליחס את ההכנסה לשנת 2013 ע"פ סעיף 8(ג) כהכנסת הבעל כדי לנצל את הפטור שהיה לנפטר. לטענת פקיד השומה חולון לא ניתן ליחס את מימוש האופציות לפי סעיף 102 כהכנסה לפי סעיף 2(1) אלא לפי סעיף 2(2) ואז לא חל 8(ג) וכל ההכנסה צריכה להיות מיוחסת לאלמנה. אשמח לשמוע את דעת המומחים.
להמשך קריאה על הקצאת אופציות
אזרח ארה"ב שפודה קרן פנסיה בארץ (15-10-15) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון ) - רימון זינאתי, עורך דין
תושב ישראל (אזרח ארה"ב) בן 70 עלה ארצה בשנת 2000 ובשנת 2014 פדה קרן פנסיה שהיתה ברשותו בה הופקדו כספים בגין תקופת עבודתו כשכיר בארה"ב. כתוצאה נוכה לו מס במקור בשיעור של 36% . האם הכנסה זו חייבת במס בישראל ובאיזה שעור מס?
שחלוף רכב שנקנה טרם תיקון סעיף 96 לפקודה (15-10-15) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון ) - רימון זינאתי, עורך דין
החוק בנוגע לרכבי השכרה שונה בחודש 8/2013 והוציא את רכבים אלו מתחולת סעיף 96 . מה הדין לגבי רכב שנקנה לפני 8/2013 ונמכר לאחר שינוי החוק? האם ניתן לבצע שיחלוף מלא על הרכב הנ"ל? האם שיחלוף חלקי ליניארי או בכלל לא?
...11121314151617181920...
מפת האתר | עורכי דין | דיני מיסים | קישורים מומלצים | חברה לבניית אתרים