מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

מיסוי מטבעות וירטואלים

מי מאיתנו לא שמע עדיין על המטבעות הוירטואליים?! ביטקויין, לייטקויין, איתריום, ריפל ודומיהם הם כבר מזמן בגדר שפה שגורה אצל כל אחד מאיתנו. אמנם הביטקוין הוא המטבע המוכר בעולם ומהווה את המיינסטרים אך הביטוי "מטבעות וירטואליים" מתייחס לכל אחד מהמטבעות הווירטואליים הקיימים בעולם.

הלכה למעשה, יש בנמצא למעלה מ-900 מטבעות וירטואליים סחירים בשוק הווירטואלי ומספרם הולך וגדל. יש הטוענים שמטבעות אלו אשר נכנסו לחיינו כרוח סערה, יש בכוחם להשפיע על עתיד העולם כולו ועל התפיסה הכלכלית-פיננסית של העולם כולו.

 

עידן וירטואלי חדש...

ישראלים רבים משקיעים את כל הונם ומרצם במטבעות הוירטואליים ונראה כי המסחר והעניין במטבעות אלה, הינם תופעה הולכת וגוברת. על כן, אין זה פלא שתופעת המטבעות הוירטואליים, מרתקת רבים מהציבור הרחב בארץ ובעולם כולו. יתרה מכך, אין זה פלא שכמות המיזמים, ההשקעות והסחר במטבעות אלה, הולכת וגדלה, וכי לא רחוק היום בו המשק העולמי בכללותו יכיר ויעבור להתנהל באמצעות אותם מטבעות וירטואליים.
 
למעשה, כבר עתה ניתן למצוא יותר ויותר בעלי עסקים המאפשרים רכישה באמצעות מטבעות וירטואליים, ויותר ויותר מוצרים ושירותים אשר ניתן לרכוש באמצעות המטבעות הוירטואליים. מכך ניתן להסיק כי לא רחוק היום בו יווצר וייפתח לפנינו עידן חדש ללא כסף מזומן, המושתת כולו על מטבעות וירטואליים  - עידן שבו כל מאן דהוא יסתובב עם ארנק וירטואלי, אשר באמצעותו יבוצעו כל אותן העסקאות וכל אותן הפעולות שנכון להיום מבוצעות באמצעות כסף של ממש. 

טכנולוגיית הבלוקצ'יין

הטכנולוגיה העומדת בבסיס המטבעות הוירטואליים, הינה טכנולוגיית ה-Blockchain (בלוקצ'יין). הסבר על היתרונות העצומים הגלומים בשימוש בטכנולוגיה זו, ניתן למצוא בחוזר מס הכנסה (05/2018), שם הוסבר על טכנולוגיה זו כדלקמן: "כחלק מהתפתחות של המסחר המתבצע באמצעים אלקטרוניים, החל להתרחב השימוש וההשקעה באמצעים אלקטרוניים באמצעות טכנולוגיית רישום מבוזרת. האמצעי האלקטרוני המבוזר הוא יחידה דיגיטלית ממוחשבת אשר שייכותה לאדם מסוים מאובטחת באמצעות טכנולוגיית הצפנה )קריפטוגרפיה) של ביזור שאינה תלויה בגוף מרכזי אחד. אבטחה מסוג זה הנפוצה ביותר הינה אבטחה מבוססת בלוקצ'יין".
 
טכנולוגיה זו מאפשרת קידומם של אין-ספור יישומים שבכוחם לאפשר עסקאות של קנייה ומכירה ו/או של העברת בעלות בכסף או בכל זכות אחרת, כשהכול מתבצע במיידי, ללא מתווכחים וללא עלות. זאת בניגוד לטכנולוגיה המיושנת של המערכות הבנקאיות המצריכות כ-3 ימי עבודה, עלויות ועמלות כבדות אשר לעיתים הופכות את העברת הכסף והעסקה בכללותה לבלתי כלכליות.

 

יש לך שאלה בעניין מטבעות וירטואליים?

אתר "מסקלופדיה" מרכז עבורכם, כאן בקטגוריה מיוחדת זו, את כל המידע המקצועי, העדכונים החמים והטיפים החשובים בכל הנוגע למיסוי מטבעות וירטואליים בארץ ובעולם, וכן נושאים רלוונטיים נוספים אחרים בתחום, כפי שנכתבו ע"י צוות המומחים של משרד עורכי הדין דורון, טיקוצקי ושות' המתמחים במטבעות דיגיטליים. כאן תוכלו גם להפנות שאלות וסוגיות שונות בנושא ולקבל מענה מקצועי של מומחי המשרד.
 
נמצאו 11 תוצאות
סחר במטבעות וירטואליים דרך הבנק (07-03-18) נכתב ע"י ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; דור שיוביץ, משפטן
בהחלטה תקדימית שניתנה לאחרונה על ידי בית המשפט העליון, ניתן צו זמני האוסר על בנק ישראלי להפסיק באופן גורף את פעילות חשבון הבנק של חברת "ביטס אוף גולד", הקשורה למסחר בביטקוין.
חוזר מס הכנסה בנושא מיסוי פעילות במטבעות ווירטואליים - מה נשתנה? (21-02-18) נכתב ע"י ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח);אלי דורון, עו"ד; ראניה העלימי, עו"ד (רו"ח)
בהמשך למאמרנו מיום 14 בדצמבר 2017 בעניין טיוטת חוזר מס הכנסה בנושא מיסוי פעילות מטבעות ווירטואליים, נבקש לעדכנכם כי לאחרונה פרסמה רשות המסים את החוזר הסופי - חוזר מספר 5/2018 בנושא מיסוי פעילות באמצעי תשלום מבוזר (המכונים - מטבעות וירטואליים).
מדיניות רשות המסים מקשה על משקיעים במטבעות הדיגיטליים (13-02-18) נכתב ע"י אלי דורון, עו"ד
על אף כי ברור לכל כי המשק העולמי הולך לכיוון טכנולוגיית הבלוקצ'יין והמטבעות הדיגיטליים העומדים לשנות את פני העולם הפיננסי, דומה כי רשות המס הישראלית במדיניותה, עם כל הכבוד והערכה, מערימה קשיים רבים אשר יש בהם כדי להבריח ממש יזמים ואנשי עסקים ישראלים העוסקים בתחום מתוך שטח מדינת ישראל ועל כך אנו מצרים - טור דעה מיוחד בנושא.
ייצוג ישראלים המרוויחים כספים ממסחר במטבעות דיגיטליים (05-02-18) נכתב ע"י אלי דורון, עו"ד
מטבעות דיגיטליים הם לכל הדעות הדבר הבא. יש הטוענים כי מטבעות אלו הם העתיד בהתגלמותו ובהישען על עמדה זו, כך רבים סבורים, יותר ויותר פעילות מסחרית ועסקית תעבור לזירה הדיגיטלית. יש הטוענים כי טכנולוגיה זו ופעילות זו תלך ותגדל, מה שבסופו של יום יוריד מהותית את המעורבות של המערכת הבנקאית, חברות האשראי, חברות הסליקה ועוד.
עסקאות ארביטראז' בקריפטוגרפיה - רווח על פערים בין זירות מסחר (05-02-18) נכתב ע"י אלי דורון, עו"ד, דור שיוביץ, משפטן
כולנו כבר יודעים על דבר קיומם של המטבעות הוירטואליים. המטבעות הוירטאולים דוגמאת ביטקוין ולייטקוין כבר מזמן הינם בגדר תופעה קיימת אשר רבים ברחבי העולם ואף בישראל משקיעים כספים רבים ברכישתם והמסחר בהם מתבצע באופן תדיר. הזינוק המטאורי בשווים של מטבעות אלה, מרתק אנשים רבים מהציבור הרחב.
ייצוג וליווי מיזמים מבוססי מטבעות דיגיטליים (04-02-18) נכתב ע"י אלי דורון, עו"ד
ישראלים רבים מזהים כי יש בנמצא, לפחות נכון להיום, ציבור הולך וגדל של אנשים המחפש לרכוש שירותים מגוונים בתחום המטבעות הדיגיטליים, כך שביקושים קיימים וכל שנותר עתה, זה להתביית על המיזם הקריפטוני הנכון, לתכנן אותו פשוט ונכון ולמצוא עבורו את הפתרון החוקי המתחייב, לטובת מתן מענה או שירות, באופן חוקי וכזה שלא יחשוף את היזמים לבעיות מול רשויות אכיפת החוק.
חבות המס במקרה של המרת ביטקוין במטבע וירטואלי אחר (24-01-18) נכתב ע"י אלי דורון, עו"ד ; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ראניה עלימי עו"ד (רו"ח)
ראינו לנכון לחזור ולהדגיש כי עמדתה של רשות המסים כפי שמשתקפת מטיוטת החוזר בנושא, מובילה לתוצאה כי גם המרת מטבע ווירטואלי מוביל כגון הביטקוין למטבעות ווירטואליים אחרים, מהווה אירוע מס החייב במס רווח הון בשיעור של 25%.
10 הדיברות בעת מימוש מטבעות ווירטואליים (24-01-18) נכתב ע"י אלי דורון, עו"ד ; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ראניה עלימי עו"ד (רו"ח)
לאור השלכות המס (בחלק מהמקרים מדובר בהשלכות מס כבדות) הקיימות בעת מימוש מטבעות ווירטואליים, כדאי להכיר את העובדות הבאות בנושא.
מסחר במטבעות דיגיטליים בישראל (17-01-18) נכתב ע"י
ישראלים רבים משקיעים במטבעות הדיגיטליים, כאשר הם מקימים זירות מסחר מקומיות ובין לאומיות לטובת סחר במטבעות הדיגיטליים. עם זאת, נכון להיום, אין גישה אחידה בכל הקשור לרגולציה של השימוש בהם כמטבע. נכון להיום, סוגיית המטבעות הוירטואליים איננה מוסדרת בחוק והסוחרים בהם נמצאים במצב של חוסר וודאות בכל הנוגע לאופן בו צריך הסחר להתבצע ולרגולציה עליו.
מימוש מטבעות וירטואליים (11-01-18) נכתב ע"י אלי דורון, עו"ד ; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ראניה עלימי עו"ד (רו"ח)
חושבים על מימוש ביטקוין או כל מטבע וירטואלי אחר? תחשבו היטב, כי כעת יש לכך השלכות מס - רשות המסים פרסמה את עמדתה בנושא מיסוי מטבעות וירטואליים במסגרת "עמדות חייבות בדיווח" וקבעה כי על רווחים שנוצרים כתוצאה מהמימוש יחול מס רווח הון (במידה ולא מדובר בעסק).
12
מפת האתר | עורכי דין | דיני מיסים | חוקרים פרטיים | קישורים מומלצים | חברה לבניית אתרים | קידום אתרים אורגני