מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

מיסוי מטבעות וירטואלים

מי מאיתנו לא שמע עדיין על המטבעות הוירטואליים?! ביטקויין, לייטקויין, איתריום, ריפל ודומיהם הם כבר מזמן בגדר שפה שגורה אצל כל אחד מאיתנו. אמנם הביטקוין הוא המטבע המוכר בעולם ומהווה את המיינסטרים אך הביטוי "מטבעות וירטואליים" מתייחס לכל אחד מהמטבעות הווירטואליים הקיימים בעולם.

הלכה למעשה, יש בנמצא למעלה מ-900 מטבעות וירטואליים סחירים בשוק הווירטואלי ומספרם הולך וגדל. יש הטוענים שמטבעות אלו אשר נכנסו לחיינו כרוח סערה, יש בכוחם להשפיע על עתיד העולם כולו ועל התפיסה הכלכלית-פיננסית של העולם כולו.

 

עידן וירטואלי חדש...

ישראלים רבים משקיעים את כל הונם ומרצם במטבעות הוירטואליים ונראה כי המסחר והעניין במטבעות אלה, הינם תופעה הולכת וגוברת. על כן, אין זה פלא שתופעת המטבעות הוירטואליים, מרתקת רבים מהציבור הרחב בארץ ובעולם כולו. יתרה מכך, אין זה פלא שכמות המיזמים, ההשקעות והסחר במטבעות אלה, הולכת וגדלה, וכי לא רחוק היום בו המשק העולמי בכללותו יכיר ויעבור להתנהל באמצעות אותם מטבעות וירטואליים.
 
למעשה, כבר עתה ניתן למצוא יותר ויותר בעלי עסקים המאפשרים רכישה באמצעות מטבעות וירטואליים, ויותר ויותר מוצרים ושירותים אשר ניתן לרכוש באמצעות המטבעות הוירטואליים. מכך ניתן להסיק כי לא רחוק היום בו יווצר וייפתח לפנינו עידן חדש ללא כסף מזומן, המושתת כולו על מטבעות וירטואליים  - עידן שבו כל מאן דהוא יסתובב עם ארנק וירטואלי, אשר באמצעותו יבוצעו כל אותן העסקאות וכל אותן הפעולות שנכון להיום מבוצעות באמצעות כסף של ממש. 

טכנולוגיית הבלוקצ'יין

הטכנולוגיה העומדת בבסיס המטבעות הוירטואליים, הינה טכנולוגיית ה-Blockchain (בלוקצ'יין). הסבר על היתרונות העצומים הגלומים בשימוש בטכנולוגיה זו, ניתן למצוא בחוזר מס הכנסה (05/2018), שם הוסבר על טכנולוגיה זו כדלקמן: "כחלק מהתפתחות של המסחר המתבצע באמצעים אלקטרוניים, החל להתרחב השימוש וההשקעה באמצעים אלקטרוניים באמצעות טכנולוגיית רישום מבוזרת. האמצעי האלקטרוני המבוזר הוא יחידה דיגיטלית ממוחשבת אשר שייכותה לאדם מסוים מאובטחת באמצעות טכנולוגיית הצפנה )קריפטוגרפיה) של ביזור שאינה תלויה בגוף מרכזי אחד. אבטחה מסוג זה הנפוצה ביותר הינה אבטחה מבוססת בלוקצ'יין".
 
טכנולוגיה זו מאפשרת קידומם של אין-ספור יישומים שבכוחם לאפשר עסקאות של קנייה ומכירה ו/או של העברת בעלות בכסף או בכל זכות אחרת, כשהכול מתבצע במיידי, ללא מתווכחים וללא עלות. זאת בניגוד לטכנולוגיה המיושנת של המערכות הבנקאיות המצריכות כ-3 ימי עבודה, עלויות ועמלות כבדות אשר לעיתים הופכות את העברת הכסף והעסקה בכללותה לבלתי כלכליות.

 

יש לך שאלה בעניין מטבעות וירטואליים?

אתר "מסקלופדיה" מרכז עבורכם, כאן בקטגוריה מיוחדת זו, את כל המידע המקצועי, העדכונים החמים והטיפים החשובים בכל הנוגע למיסוי מטבעות וירטואליים בארץ ובעולם, וכן נושאים רלוונטיים נוספים אחרים בתחום, כפי שנכתבו ע"י צוות המומחים של משרד עורכי הדין דורון, טיקוצקי ושות' המתמחים במטבעות דיגיטליים. כאן תוכלו גם להפנות שאלות וסוגיות שונות בנושא ולקבל מענה מקצועי של מומחי המשרד.
 
מס מיסוי
נמצאו 24 תוצאות
תושבות ישראלית, מימוש מטבעות דיגיטליים ומה שביניהם (01-08-18) נכתב ע"י אלי דורון, עו"ד
ישראלים רבים המשתייכים לקהילת הקריפטו בישראל נוטים לנוע בעולם, עוברים הם ממדינה למדינה, לטובת מגוון רחב של עניינים, אם לטובת פעילות עסקים ואם מטעמים אחרים. כך יוצא שחברים רבים בקהילה רוכשים מטבעות דיגיטליים בעוד הם מתגוררים בישראל ובהמשך יורדים הם מהארץ ומממשים מטבעות בחול, אם באופן מלא ואם באופן חלקי.
הסכם עם מס הכנסה למימוש קריפטו (01-08-18) נכתב ע"י אלי דורון, עו"ד
ישראלים רבים מחזיקים מטבעות דיגיטליים ממינים ומסוגים שונים. אותם ישראלים, בחלק גדול של המקרים, חוששים לממש את אותן מטבעות וזאת בשל הלא נודע. הם חוששים לעשות כן משום שהם לא יודעים, לדוגמא, מה יהיה שיעור המס שייחול בגין המימוש ו/או משום שהם לא יודעים האם ועד כמה יתקשו להכניס את התמורה שתתקבל אל תוך המערכת הבנקאית הישראלית.
מימוש מטבעות דיגיטליים באופן חוקי ובטוח (25-07-18) נכתב ע"י אלי דורון, עו"ד
קראו כאן בעניין מימוש מלא וחוקי של מטבעות דיגיטליים בתיאום ובהסכמה מראש של רשויות המס, תוך נטרול חשיפות מס ואיסור הלבנת הון מיותרת.
זהירות, תאונת מס מעולם הקריפטו! (18-07-18) נכתב ע"י אלי דורון, עו"ד
לאחרונה מגיעים אליי ישראלים המעבירים את כספם הדיגיטלי לבנקים בעולם, מה שבהחלט מובן - אלה מבינים כי מסוכן להחזיק את המטבעות בארנק הפרטי שלהם ותחת זאת מעדיפים הם להעביר את הכסף לבנק המכיר במטבעות ומאפשר להם לבצע פעולות המרה ולהחזיק מטבעות ממינים וסוגים שונים, לרבות פיאט, באותו בנק ממש.
קיזוז הפסדים במסחר במטבעות דיגיטליים (27-06-18) נכתב ע"י אלי דורון, עו"ד ; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ראניה עלימי, עו"ד (רו"ח)
עניין קיזוז ההפסדים הנו בעל משמעות רבה עבור הנישום שכן הוא מאפשר להפחית, לעתים באופן משמעותי, את חבות המס ולמעשה לשלם מס רק על הרווח האמיתי שנוצר לנישום. אשר על כן, על הנישומים להתנהל בקפדנות תוך מילוי הוראות החוק וניצול מלוא הזכויות על פי דין.
חלפנים של מטבעות דיגיטליים - האם נדרש רישיון מיוחד? (20-06-18) נכתב ע"י אלי דורון, עו"ד ; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ראניה עלימי, עו"ד (רו"ח)
בהתאם להוראות סעיף 12 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (שירותים פיננסיים מוסדרים), התשע"ו-2016 אשר פורסם במהלך חודש אוגוסט 2016, לא יעסוק אדם במתן שירותים בנכס פיננסי או במתן אשראי אלא אם כן בידו רישיון למתן שירות פיננסי או רישיון למתן אשראי, לפי העניין, ובהתאם לתנאי האישור.
אופן רישום תקבולים המתקבלים באסימונים מבוזרים (13-06-18) נכתב ע"י ראניה עלימי, עו"ד (רו"ח)
בהמשך למבזקים קודמים בנושא, בו עדכנו אתכם בדבר פרסומו של חוזר מס הכנסה מספר 5/2018 בעניין מיסוי פעילות באמצעי תשלום מבוזר (מטבעות וירטואליים), נבקש לעדכנכם כי רשות המסים פרסמה לאחרונה החלטת מיסוי בהסכם מספר 209/18 בנושא אופן רישום תקבולים המתקבלים באסימונים מבוזרים.
גילוי מרצון למחזיקי מטבעות דיגיטליים (12-06-18) נכתב ע"י אלי דורון, עו"ד
תחום המטבעות הדיגיטליים מעורר שורה של סימני שאלה, תהיות ובעיות, כצפוי מענף חדש, הנובעות מאופיו המיוחד של המטבע, מזמינותו, מהתחרות אותה הוא מייצר אל מול המערכת הבנקאית ובעיקר בשל האנונימיות והחששות המתלווים אליו בכל הקשור להכשרת הון שחור, שימוש לא ראוי בכספים דיגיטליים והמקור ממנו נבעו אותם כספים.
דיווח על מסחר בביטקוין ומטבעות דיגיטליים לרשויות המס (21-05-18) נכתב ע"י אלי דורון, עו"ד
טיפול משפטי וליווי מס לישראלים שסחרו בביטקוין ומטבעות דיגיטליים אחרים מבלי לדווח על הרווחים ו/או על הפעילות לרשויות המס.
תכנון וייעוץ מס בעניין מימוש מטבעות דיגיטליים (10-05-18) נכתב ע"י אלי דורון, עו"ד
מרבית האוחזים במטבעות דיגיטליים נחשפים לחבויות מס ולחובות דיווח עקב פעולות אותן הם מבצעים עם המטבעות הדיגיטליים שבבעלותם, מה שמחייב אותם בהתנהלות מס נכונה, רצוי מאוד - על ידי עו"ד מס, המתמחה בדיני מטבעות דיגיטליים ותשלום מס בגינם.
123
מפת האתר | עורכי דין | דיני מיסים | קישורים מומלצים | חברה לבניית אתרים | חוקר פרטי