מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

הלבנת הון

אחת הבעיות הגדולות והמהותיות ביותר של עבריינים ומעלימי מס היא לספק הסבר הגיוני למקור כספם. בעבר, לא מעט עבריינים שהטילו את אימתם על הציבור נתפסו כתוצאה מחוסר היכולת שלהם לספק הסבר לעושרם המופלג - עבירות מס הן עבירות חמורות ביותר בחלק גדול ממדינות העולם והעובדה שאיש ממון כזה או אחר אינו מסוגל לספק הסבר סביר למקור עושרו מחשידה אותו באופן מיידי.
 
על מנת "לייצר" את ההסבר יש מאין, נוהגים בעלי ההון השחור "להלבין" את הכסף בשיטות רבות ויצירתיות. הלבנת הון יכולה להתבצע על יד סחר עם חברות קש, זכייה במשחקי הימורים או על ידי העברתו לעסקים לגיטימים.
 
לאור העובדה שהכספים המולבנים שימשו לא אחת למימון פעילויות טרור או ארגוני טרור החלו רשויות החוק לפעול בנחישות כנגד מלביני הכספים ובארצות הברית הלבנת כספים היא עבירה שעונש חמור עומד בצידה. גם מדינת ישראל החלה באחרונה, בעידדו הפעיל של הממשל הפדרלי בארצות הברית, להלחם כנגד מלביני הכספים ובשנת אלפיים אף נחקק החוק לאיסור הלבנת הון. ישראל, שהייתה במאה הקודמת "גן עדן" למלביני מס קבעה תקנות נוקשות שעושות את הלבנת הכספים לקשה הרבה יותר.
 
כפועל יוצא מתקנות "חוק איסור הלבנת הון" פתחו הבנקים המסחריים במדינה מחלקות מיוחדות שמטרתן לאתר עסקאות חשודות ולדווח עליהן לרשות לאיסור הלבנת הון על מנת שהאחרונה תוכל לחקור אותן לעומק. חלק מהצעדים אמנם מצרים את צעדיהם של בעלי עסקים תמימים אולם התקנות החדשות הן רע הכרחי וצעד חשוב במאבק בפשיעה כלכלית בפרט ובפשיעה בכלל.
 
עוד קובע חוק הלבנת הון שכל סכום כסף הגדול משמונים אלף שקלים שנכנס במזומן לשטחה הטריטוריאלי של מדינת ישראל חייב להיות מדווח לרשות לאיסור הלבנת הון ועל אף שאין בכניסת סכומים גדולים של כסף מזומן משום עבירה, הרי שהכנסת ההון מבלי לדווח עליו היא עבירה חמורה.
 
באמצעות התקנות החדשות מקווים האמונים על הנושא במשרד המשפטים לצמצם את הלבנות הכספים במדינת ישראל למנימום האפשרי. 
 
סיוע משפטי במקרה של הלבנת הון וכיבוס כספים - לחץ כאן
חקיקה בענייני איסור הלבנת הון - אתר בנק ישראל
טופס דיווח על הלבנת הון - אתר משטרת ישראל

 
מס מיסוי
נמצאו 10 תוצאות
חשבון הבנק נסגר בשל חשש להלבנת הון (06-06-18) נכתב ע"י אלי דורון, עו"ד
משרדנו מתמחה בייצוג ישראלים אשר נדרשו על ידי הבנק לסגור את חשבון הבנק שלהם בסניפם מחשש להלבנת הון ו/או חשש לא מוסבר אחר בסיוע עו"ד מומחים בדיני בנקאות - לחצו כאן לכל הפרטים בנושא.
בית המשפט העליון קבע כי לא ניתן לחלט רכוש בשווי פירות העבירה של חשודים ונאשמים שמעולם לא הגיעו לידיהם (16-05-18) נכתב ע"י אלי דורון, עו"ד ; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); דור שיוביץ, משפטן
בהחלטה תקדימית קיבל בית המשפט העליון ביום 17/4/18 ערעור שהגישו נאשמים בעבירות מרמה והלבנת הון, על ההחלטה בגדרה ניתן צו זמני לחילוט רכושם מכוח חוק איסור הלבנת הון. נקבע כי לאור הוראות החוק והתכליות הניצבות בבסיס מוסד החילוט, לא ניתן לחלט רכוש של המערערים בשווי פירות העבירה שמעולם לא הגיעו לידיהם (ע"פ 8312/17 ברהמי בנימין נ' מדינת ישראל).
התיקון החדש לחוק איסור הלבנת הון – המחוקק "בא לברך ויצא מקלל" (27-12-17) נכתב ע"י ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; תמיר קלדרון, עו"ד
בעתיד הקרוב ייכנס לתוקף תיקון מספר 26 להצעת חוק איסור הלבנת הון התשע"ח - 2017 אשר מוכיח, פעם נוספת יש לומר, כי החוק לאיסור הלבנת הון תש"ס - 2000 סטה לגמרי מתכליתו האמיתי (מאבק בטרור, בנגע הסמים המסוכנים ועברייני הפשע המאורגן) והפך לחוק דרקוני תוך שימוש בסנקציות בלתי מידתיות כלפי הפרטים בחברה.
הטלת חובות הנוגעות לזיהוי והכרת לקוח על עורכי דין ורואי חשבון המבצעים עבור לקוחותיהם "שירות עסקי" (22-06-16) נכתב ע"י ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; לירן יזהר, משפטן
ביום 2.9.15 נכנס לתוקף תיקון 13 לחוק איסור הלבנת הון התש"ס-2000, (להלן: "התיקון") המטיל על עורכי דין ורואי החשבון המבצעים עבור לקוחותיהם "שירות עסקי" (להלן: "נותני שירות") חובות הנוגעות לזיהוי והכרת הלקוח, זאת במטרה למנוע את ביצוען של פעולות עסקיות המשמשות להלבנת הון או מימון טרור תוך ניצול אי ידיעתו ושמו הטוב של העו"ד או הרו"ח.
חשבוניות פיקטיביות לעניין חוק איסור הלבנת הון (12-04-13) נכתב ע"י ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; מאי סיון, משפטנית
עד שנת 2000 "הלבנת הון" לא הייתה מוגדרת כעבירה בחוק הישראלי. לפיכך, גם במקרים בהם עמדו הוכחות מוצקות בפני הרשויות כי בוצעה הלבנת הון, לא ניתן היה לתפוס את הכסף או הרכוש הבלתי חוקי, אם לא הוכח כי הפשע המהווה את מקור ההון, בוצע בישראל.
הלבנת הון (21-08-17) נכתב ע"י עורך דין אלי דורון
הלבנת הון היא פעולה כלכלית אשר לה יסודות בלתי לגאליים המתקשרת עם פשיעה, ויש ניסיון למנוע אותה מצד מוסדות מס ההכנסה.
להמשך קריאה על הלבנת הון
הלבין הון בהיקף של עשרות מיליוני שקלים וצפוי לעבודות שירות בלבד (20-06-12) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון ) - רימון זינאתי, עורך דין
המדובר הוא באחד מתיקי הלבנת ההון הגדולים ביותר שאירעו בישראל במהלך השנים האחרונות, שתחילתו לפני כחצי שנה כאשר בעקבות חקירה סמויה שנערכה ע"י היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות, בשיתופן של רשויות החקירה בצרפת, הוקפאו מספר חשבונות בנקים בישראל השייכים לתושבים זרים לאחר שהופקדו בהם סכומי עתק, שמקורם לפי החשד בעבירות מס, בהונאות ובקבלת דבר במרמה במסגרת ארגון פשע.
חוק איסור הלבנת הון: העלמת מס על פי פקודת מס הכנסה אינה מהווה עבירת מקור עפ"י חוק איסור הלבנת הון (01-01-10) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון ) - אייל פלד, משפטן
ביום 02/08/2000 אישרה הכנסת, בקריאה שלישית, את חוק איסור הלבנת הון, תש"ס - 2000 (פורסם בס"ח תש"ס 1753 מיום 17/08/2000 בעמ' 293; יקרא להלן: " החוק").
עבירות והשלכות הלבנת הון (21-07-13) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)
הלבת הון היא ביצוע של פעולה פיננסית שמטרתה היא מיסוך הוא הסתרת המקור והיעד של כסף אשר מקורו בפעילות חוקית או לא חוקית.
גילוי מרצון לישראלים המחזיקים נדל"ן מניב בחו"ל ולא מדווחים בישראל (30-11-11) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)
ישראלים רבים המקיימים פעילות עסקית מחוץ לגבולות ישראל באמצעות חברות זרות ומחזיקים במניות באותן חברות, נוהגים מעת לעת למשוך תשלומי דיבידנד מאותן חברות מבלי לדווח על אותן החזקות ו/או על אותן הכנסות לרשויות המס בישראל.
מפת האתר | עורכי דין | דיני מיסים | קישורים מומלצים | חברה לבניית אתרים | חוקר פרטי