מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

שאלות ותשובות מקצועיות בנושאי מס


מס מיסוי
נמצאו 414 תוצאות
פריסת מס שבח (10-05-18) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)
נישום מכר חנות שנרכש בדמי מפתח בשנת 1979 בהתאם לחישוב שערכתי עליו לשלם מס של 10% בגין רוח אינפלציוני חייב בשנים שקדמו למכירה הייתה לו הכנסה חייבת נמוכה כך שלא ניצל את מלוא הזיכוי בגין נקודות זיכוי. האם ניתן לבצע פריסה?
להמשך קריאה על פריסת מס שבח
כפל מס באוסטרליה (10-05-18) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)
לקוח שעשה רילוקיישין לאוסטרליה עובד בחברה אוסטרלית. על פי מבחני מרכז חיים נשאר בישראל, אוסטרליה אינה מדינת אמנה במס הכנסה ובביטוח לאומי. איך נמנעים מתשלום כפל מס וכפל ביטוח לאומי?
להמשך קריאה על כפל מס באוסטרליה
זימון לחקירה במע"מ נגד מיוצג לשעבר (10-05-18) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)
האם אני רשאי להגיע לחקירה במשרדי מע"מ לעוסק מורשה שאני לא מייצג? האם אני חושף את עצמי לתביעה מצד העוסק? מה הפעולות שעלי לעשות בכדי להגן על עצמי מפני רשויות המס ומפני המיוצג לשעבר?
קבלת טובת הנאה ממי שאינו מעביד (24-04-18) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)
לוועד עובדים, שלא מאוגד כעמותה או בכל דרך התאגדות חוקית אחרת, יש רכב בליסינג ליו"ר הארגון וסגנו. יו"ר הארגון מקבל תלוש משכורת מהארגון שבו עובד ואין כל יחסי עובד-מעביד עם הוועד. האם יו"ר הארגון וסגנו צריכים לזקוף הכנסה? אם כן כיצד, שהרי לא מקבלים תלוש שכר מהוועד?
קיזוז הפסדי הון (24-04-18) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)
אם בשומת מס יש לי הפסד מועבר מניירות ערך, אני רוצה להימנע ממס שבח בשנה העוקבת שבה נוצר השבח על ידי שימוש בהפסד הזה. האם אפשרית פניה לפ״ש (מילוי טופס? ואם כן איזה?) יכולה לחלץ אותי מחיוב מס שבח על ידי טענה שיש הפסד מועבר?
להמשך קריאה על קיזוז הפסדי הון
האם הלקוח (המסגר) חייב בדיווח ותשלום מס קנייה? (24-04-18) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)
אם הלקוח חייב במס קנייה האם חובת התשלום היא על כל מחיר המוצר הנמכר (למרות שעל חומרי הגלם המיובא כבר שולם מס בייבוא) אם אכן הלקוח חייב בדיווח ותשלום וכיצד זה מתבצע? ומהו האחוז שעליו לשלם בגין הנ"ל?
התיישנות שנת מס (15-03-18) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
באם נישום שכיר הגיש דו”ח בגין שנת 2012 ודו”ח שודר במהלך שנת 2013 והוא מעוניין לפרוס מענק חייב ומס בגינו שנרשם בושמה לשנת 2012 קדימה האם שמורה לו הזכות לבקש לפתוח שומה?
להמשך קריאה על התיישנות שנת מס
מע"מ בגין הכנסות ריבית (13-03-18) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
יזם (מקרקעין) מלווה כספים מאנשים פרטים (לא עוסקים מורשים או כל צורת תאגיד אחרת) ומשלם ריבית קבועה (הלוואה לצורך העמדת הון עצמי) - האם הריבית בידי הלווה חייבת במע"מ כעסקת אקראי? והאם התשובה תשתנה במידה והריבית משולמת, בתום פרויקט כולל הקרן? או בגובה שיעור הריבית? האם יש פסקי דין רלוונטיים, או הבהרות לעניין עסקת אקראי בנושא?
להמשך קריאה על מע"מ בגין הכנסות ריבית
הכנסת דמי שכירות בחו"ל (28-02-18) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)
תושב ישראל, בן 72, שבבעלותו 5 דירות בפלורידה המושכרות למגורים, בבעלותו הבלעדית, ובנוסף מספר דירות נוספות בין 10-15 אשר בשותפויות עם אחרים, שגם הן מושכרות למגורים. בהנחה שהוא הולך על מסלול מיסוי רגיל, אני מעוניינת לדעת האם ההוצאות הבאות מופחתות מההכנסה, כיוון שישנן הרבה הוצאות אחזקה על דירה בחו"ל.
להמשך קריאה על הכנסת דמי שכירות בחו"ל
קיזוז הפסדי הון (28-02-18) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)
אבקש לדעת מה דינם של הפסדים מנ”ע אשר לא דווחו כהפסדים מועברים בחלק מהשנים (וזאת בהנחה שלא היו רווחי הון כלל בשנים המדוברות) לדוגמה אם בדו”ח לשנת 2010 שודר הספד הון מועבר בנ”ע בסך X ש”ח. בשנים 2011-2013 לא היו רווחי הון בכלל והפסד הון מועבר מנ”ע משנת 2010 לא צוין בדו”חות שהוגשו בגין שנים 2011-2013.
להמשך קריאה על קיזוז הפסדי הון
12345678910...
מפת האתר | עורכי דין | דיני מיסים | קישורים מומלצים | חברה לבניית אתרים | חוקר פרטי