מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

שאלות ותשובות מקצועיות בנושאי מס


מס מיסוי
נמצאו 414 תוצאות
הוצאת חשבונית בקבלת מקדמה (19-04-16) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
יצרנית בגדים שאינה מגיעה למחזור של 2 מליון שח, ומקבלת מקדמות עבור בגדים שמייצרת. האם חייבת להוציא חשבונית מס על המקדמה? או שרק כאשר מעבירה את הבגדים מחוייבת להוציא חשבונית? האם עצם קבלת הכסף למרות שהוא מקדמה - מחייב במס מעמ? שאלה זהה עבור זמר שמקבל מקדמות עבור הופעותיו.. ועבור תמלוגים מאקום ...האם מחוייב להוציא חשבונית מעת קבלת המקדמה? או רק לאחר הופעתו מחוייב להוציא חשבונית?
תכנון מס בינלאומי (18-04-16) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
הוא מעוניין לבצע שירותי יעוץ לחברה בחו"ל שבעתיד יהפוך לבעלים באותה חברה - במדינת פנמה השאלה שלו איך כדאי לנהל את שירותי היעוץ - כעוסק או כחברה בע"מ )של יחיד( גם מול העתיד שיהיה בעלים באותה החברה (לא היחיד)הוא גר בעוטף עזה - 20% הנחה במס ליגיעה אישית
להמשך קריאה על תכנון מס בינלאומי
סעיף 46 לפקודת מס הכנסה (12-04-16) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
נישום שתרם נכסים לעמותה (לא מזומן) העמותה הוציאה מכתב המאשר את התרומה ואת סכום שוויה הכספי. האם התורם זכאי לזיכוי לפי סעיף 46. העמותה מוכרת לעניין סעיף 46
להמשך קריאה על סעיף 46 לפקודת מס הכנסה
הקצאת אופציות (12-04-16) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
יש לי שאלה לגבי פטור מקצבת שארים לפי סעיף 9 ( 6 ו) יש לי לקוחה שהיא מקבלת קצבת שארים ממשרד ח"כ גמלאות אלמנות לפי סעיף 9 ( 6 ו)ידוע לי שהיא זכאית לפטור עד התקרה . בטופס אין פטור עבור קצבת שארים אלא לפי פטור לפי סעיף 9 א 8.5% (8,638 ש"ח) לא ברור לי למה הם ערבבו בין השניים. - אשמח לדעת האם הטופס נכון
להמשך קריאה על הקצאת אופציות
תשלום דמי ביטוח לאומי עבור שכיר שעובד גם כעצמאי (28-03-16) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
שכירה מתחילה לעבוד במקביל כ"עצמאית" עם אישור על ניכוי מס מתשלומים שאינם משכורת. היא כמובן לא פותחת תיק עצמאית במס הכנסה ומע"מ,אבל רוצה להיות מבוטחת בביטוח לאומי גם על עבודתה כעצמאית. האם יש אופציה כזאת, שהרי לא יוגשו דוחות למס הכנסה, האם התשובה תשתנה אם הכנסתה כ"עצמאית" היא בגובה 1,000 ש"ח בחודש?
פתיחת תיק לקטין (28-03-16) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
האם ילד שהתחיל לעבוד כדוגמן מול סוכנות לדוגמנים ... צריך /יכול - לפתוח תיק במע"מ או שההורים הם אלא שידווחו על ההכנסות שלו ?
להמשך קריאה על פתיחת תיק לקטין
הקצאת אופציות (27-03-16) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
לקוחה שלי התאלמנה לצערי בחודש 4/2013. לבעלה היה בשנת המס 2013 פטור לפי סעיף 9(5). בשנת 2014 שילמה החברה של הבעל אופציות שהיו לנפטר בשווי של כ 400 א"ש וניכתה מס 50%. ניסיתי מול מס הכנסה ליחס את ההכנסה לשנת 2013 ע"פ סעיף 8(ג) כהכנסת הבעל כדי לנצל את הפטור שהיה לנפטר. לטענת פקיד השומה חולון לא ניתן ליחס את מימוש האופציות לפי סעיף 102 כהכנסה לפי סעיף 2(1) אלא לפי סעיף 2(2) ואז לא חל 8(ג) וכל ההכנסה צריכה להיות מיוחסת לאלמנה.
להמשך קריאה על הקצאת אופציות
החבות בביטוח לאומי למי שעובד בארה"ב (22-03-16) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
מהי החבות בביטוח לאומי בארץ למי שעובד בארה"ב, מדינה שאינה בינה לבין ישראל אמנה לביטחון סוציאלי, והאם יש לעניין זה הבדל בין עובד שכיר לעצמאי?
שווי השימוש בטלפון נייד שהועמד לרשות העובד (22-03-16) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
חברה שקונה טלפונים ניידים לעובדים שלה אבל עלות החשבון החודשי היא על העובדים. זה אומר שהחברה מקזזת בתור הוצאה רק את העלות של המכשיר עצמו (זה יכול להגיע ל- 5,000 ₪ אם לא יותר). האם צריך לזקוף שווי לעובדים או בכלל לא? ואם כן לכמה זמן?
תושב חוזר (22-03-16) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון ) - רימון זינאתי, עורך דין
זוג שחזר לפני שנה וחצי אחרי שהות של 8 שנים בארה"ב שם עבדו ורכשנו בית. האם הטבות המס בגינם הם חמש שנים או עשר שנים? יש להם בית והם משכירים אותו – לגבי ההכנסות מהבית המושכר - האם עליהם לשלם מס בישראל על ההכנסות מהשכירות של הבית בארה"ב? כמו כן בידיהם חשבון אמריקאי שמבצע השקעות בבורסה – האם מספיק שיעשו תיאום מס של ההכנסות בחשבון זה מאז חזרתם או שעליהם להגיש את דוחות המס בישראל?
להמשך קריאה על תושב חוזר
12345678910...
מפת האתר | עורכי דין | דיני מיסים | חוקרים פרטיים | קישורים מומלצים | חברה לבניית אתרים | קידום אתרים אורגני