מיסים | אודות מסקלופדיה | דיני מסים | מיסוי בינלאומי | מיסוי מקרקעין | תכנון מס | מס-טיפ לשאלות | הרשמה למבזק המס | תקנון אתר | צור קשר
חיפוש מידע לפי א' - ב'

שאלות ותשובות מקצועיות בנושאי מס


נמצאו 398 תוצאות
פיצויי פיטורין לעובד עצמאי (14-06-16) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
אני יודעת שבמקרים מסויימים למרות שנישום עובד כעצמאי מול לקוחות מסויימים, אם הלקוח יבחר לסיים את ההתקשרות מולו, מגיע לנישום פיצויים מהלקוח. מהם התנאים לכך?
כללי מוסד קבע על מסחר באינטרנט (09-06-16) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
האם התושב הישראלי חייב במס גם בארה"ב?
הכנסות מעסקאות מט"ח (06-06-16) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
כסף שנעשה בעזרת ברוקר בחו"ל(עסקאות מט"ח - FOREX ). האם אני חייב להגיש אותו ר"רווח הון" או שאפשרי להגיש גם בתור "יגיעה אישית"?
להמשך קריאה על הכנסות מעסקאות מט"ח
נקודות זיכוי עבור תשלום מזונות (06-06-16) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
ישום עלה ארצה בשנת 2015 . בעת היותו תושב חוץ התגרש והחל לשלם מזונות לילדיו החיים בחו"ל בהתאם לפסק הדין של רשות שיפוטית מוסמכת בחו"ל. איך מתבצעת ההטבה משנת 2015 ואילך בגין המזונות? האם במתן נ.ז או ניכוי מההכנסה החייבת? במידה וההטבה מתבצעת באמצעות ניכוי, מה גובה סכום הניכוי?
השלמת פיצויי פיטורין ע"י ביטוח לאומי במקרה של חברה בפירוק (24-05-16) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
לחברה בפירוק, יש קופה מרכזית לפיצויים. דא עקא, שפיצויי הפיטורין להם זכאים העובדים גבוהים ממה שיש בקופה. ע"פ חוק ביטוח לאומי זכאים העובדים לתבוע את החסר בפיצוייהם מביטוח לאומי ,וביטוח לאומי ישלים את החסר עד תקרה של 120,000 ש"ח לערך. שאלתנו היא: האם ביטוח לאומי משלים עד סך 120,000 ש"ח, או שמא ביטוח לאומי משלים סכום זה עד הסכום אותו העובדים אמורים לקבל מהמעביד. במילים אחרות, עובד שזכאי ל 250,000 ש"ח פיצויים וקיבל מהקופה סך של 150,000 ש"ח האם ביטוח לאומי ישלים לו את החסר? או שמא מאחר וקיבל מעל 120,000 ש"ח לא יהיה זכאי לתבוע מביטוח לאומי פיצויים אלו.
התרת הוצאות לשכיר (18-05-16) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
אבקש חוות דעת באם אדם שכיר שפוטר מעבודתו ונרשם בתשלום לאתר לחיפוש עבודה (אתר אול ג'ובס, לדוגמא)וכן שילם עבור הכנת "קורות חיים" לצורך חיפוש עבודה חדשה, רשאי להפחית את הוצאותיו אלה ממשכורתו ששולמה לו ע"י מעסיקו הקודם באותה שנה (לפי טופס 106 שקיבל), או מדמי אבטלה אותם קיבל באותה שנה. לסיכום: האם הוצאה זו היא "הוצאה מוכרת לאדם שכיר".
להמשך קריאה על התרת הוצאות לשכיר
מספר מונית כהוצאה מוכרת (10-05-16) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
יש לי שאלה לנוגע לרכישת מספר מונית על ידי נהג מונית. האם ניתן להכיר בהוצאה לרכישת מספר מונית? מה מיוחד בפעולה רכישת מספר מונית הזאת מבחינת המיסוי?
להמשך קריאה על מספר מונית כהוצאה מוכרת
מע"מ בשיעור אפס (10-05-16) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
שותפות רשומה כעוסק מורשה בישראל נותנת שירות ארגון אירועים לתושבי חוץ. השירות כולל: התקשרות הלקוח עם השותפות, בה מציג הלקוח את רצונו לאופן קיום האירוע.)אירוע מסוג זה כולל בתוכו מס' אירועים. לדוגמא: טיול, ביקור במוזיאון ,ארוחות הסעות וכו'( לצורך תפירת האירוע ע"פ בקשת הלקוח ,השותפות קונה שירותים מקבלני חוץ, לדוגמא: מורי דרך, חב' הסעות, בתי מלון ,רכישת מתנות וכו'. סוג שירות זה מעלה מס' שאלות: 1 . האם השירות הניתן ע"י השותפות הוא בשיעור מע"מ 0 ע"פ סעיף 30 לחוק מע"מ שירות לתושב חוץ?
להמשך קריאה על מע"מ בשיעור אפס
התרת הוצאות (09-05-16) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
לקוחי משכיר וילה למגורים ואני מדווח על הכנסות הוצאות באופן מלא , כולל ניכוי פחת למגורים. ב-2015 הוא שילם היטל צנרת וביוב לתאגיד המים (סכום גבוהה יחסית) וגם הטל ניקוז וכביש לעירייה(סכום נמוך יחסית),האם שני הסכומים הם הוצאה שוטפת או אדרוש עליהם פחת ואם פחת אז כמה אחוזים?
להמשך קריאה על התרת הוצאות
הכנסות חו"ל (02-05-16) נכתב ע"י אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- עמית משה כהן, עורך דין
לקוח שלי שיש לו הפסד מניהול מסעדה עובד מזה מספר שנים בשרות תיקוני שעונים בחו"ל זה עסק שהוא עובד ביוזמה שלו ולא אני כיוונתי אותו לכך וכמובן ששם יש לו רווח שמקוזז מהפסדי המסעדה האם זה נחשב כתכנון מס ויש לדווח על כך עם הגשת הדו"ח השנתי שלו? האם יש טופס שצריך למלא?
להמשך קריאה על הכנסות חו"ל
12345678910...
מפת האתר | עורכי דין | דיני מיסים | חוקרים פרטיים | קישורים מומלצים | חברה לבניית אתרים | קידום אתרים אורגני